Udruga osoba s invaliditetom Sveti Bartolomej održala je danas početnu konferenciju na kojoj je predstavljen projekt “Zadovoljni” u okviru poziva „Zaželi – program zapošljavanja žena“. Putem ovog projekta Udruga planira zaposliti 25 žena koje će pružati pomoć i podršku za 125 krajnjih korisnika na području grada Knina i okolice. Cilj je uključiti 25 žena s područja grada Knina i okolice na tržište rada, kako bi umanjili rizik od siromaštva te ublažili negativne posljedice nezaposlenosti. Nadalje, cilj je i povećati kvalitetu života i socijalnu uključenost krajnjih korisnika, odnosno 125 osoba starije životne dobi, nemoćnih osoba te osoba u nepovoljnom položaju. Uz zaposlenje žene će imati priliku za dodatnim obrazovanjem kako bi podigli razinu vlastite konkurentnosti na tržištu rada. Projekt se provodi u partnerstvu s Maticom umirovljenika grada Knina,Hrvatskim zavodom za zapošljavanje i Centrom za socijalnu skrb Knin koji su pomogli u identifikaciji žena, odnosno odabiru krajnjih korisnika projekta. Prioritet projekta su žene u nepovoljnom položaju na tržištu rada, s naglaskom na starije od 50 godina, s najviše završenom srednjom stručnom spremom, žene s invaliditetom, žene žrtve trgovanja ljudima, liječene ovisnice, žene žrtve obiteljskog nasilja, beskućnice. Trajanje projekta je 30 mjeseci, dok njegova vrijednost iznosi 4.104.500,80 kn. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda (85 %).

zazeli

bartolomej zazeli

Web stranica udruge invalida Sv. Bartolomej – Knin: http://www.uosisb-knin.hr/
bartolomej_LOGO400