Udruga mladih „Mladi u Europskoj uniji“ od studenog 2018. godine provodi projekt „Pomoć u kući – život u sreći“ koji se sufinanciran od strane EU iz Europskog socijalnog fonda. Uz partnere na projektu, HZZ Područni ured Šibenik i Centar za socijalnu skrb Šibenik.

Od veljače 2019. godine započelo je pružanje usluga pomoći u kući za starije i nemoćne osobe s područja grada Šibenika koja će im se kontinuirano pružati sljedeće dvije godine. Ukupno 25 korisnika svakodnevno će obilazi pet žena zaposlenih u sklopu projekta. Usluge koje će se pružati krajnjim korisnicima obuhvaćaju pomoć u održavanju čistoće kuće, odlazak u nabavku namirnica, odlazak u ljekarnu, pratnja kod liječnika, pomoć u pripremi obroka te druženje i zabava. Time će se omogućiti veća socijalna uključenost starijih i nemoćnih osoba, a time će im se povećati kvaliteta života.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge mladih „Mladi u Europskoj uniji“.

Pomoc u kuci zivot u sreci - 1

Pomoc u kuci zivot u sreci - 2