Započele su pripreme za edukaciju „Operater na računalu“ koje će se provoditi nad tri žene pripadnice ciljne skupine. Navedeni program bi pripadnicama ciljne skupine omogućio prekvalifikaciju i veću konkurentnost na tržištu rada jednom kad nastupi kraj projekta.

Polaznice će se upoznati s radom i primjenom računala, operativnim sustavom Microsoft Windows, te setom uredskih programa paketa Microsoft Office – Word, Excel, Access, Powepoint, Outlook, te Internet Explorerom. Podsjetimo, udruga za obrazovanje i znanost „Scientia populo“ projekt „Podrškom do zajedništva“ provodi s partnerima hrvatskim zavodom za zapošljavanje i centrom za socijalnu skrb „Knin“. Ovaj projekt uvelike pomaže pripadnicima treće životne dobi koji imaju problem s obavljanjem svakodnevnih aktivnosti te unapređuje njihovu kvalitetu života te im olakšava svakodnevnicu.

Sccientia-populo-Knin

hzz

Centar-za-socijalnu-skrb-Knin