Udruženje za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih osoba i provodi projekt pod nazivom „Novim znanjem za sretnije sutra“. Kroz osposobljavanje i osnaživanje mekih vještina marginaliziranih osoba(dugotrajno nezaposlenih osoba) koje projekt nudi žele utjecati na njihovo lakše zaposlenje i veću konkurentnost na tržištu rada. Projekt se provodi 24 mjeseca, a on uključuje dugotrajno nezaposlene osobe u aktivnosti osposobljavanja (5 polaznika za asistente/ice voditelje/ice pripreme i provedbe projekata Europske Unije) koje odgovaraju lokalnom tržištu rada čime će se povećati konkurentnost dugotrajno nezaposlenih osoba na tržištu rada te će im se u procesu pružiti podrška i mentorstvo te jačanje ostalih vještina i slike o sebi kako bi što uspješnije pronašli zaposlenje. Projekt je financiran iz Europskog socijalnog fonda.

Izuzev toga na projektu se još provode radionice za dugotrajno nezaposlene osobe i posebno za primatelje zajamčene minimalne naknade, kroz te radionice se želi razviti vještine traženja posla, komunikacije na radnom mjestu i s poslodavcima te kreativne potencijale za uspješnije snalaženje u svakodnevnom životu i na radnom mjestu. UUOSSO poziva sve zainteresirane da se jave na info@uuosso.hr i prijave se na radionice.

 

uuosso ministarstvo UUOSSO