Udruga mladih „Mladi u Europskoj uniji“ održat će radionicu pod nazivom „Volonterstvo kao vrijednost“ 17.03.2016. godine u prostoru Udruge osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej“ u Kninu, s početkom u 11 sati.

Volontiranje

Navedena radionica održava se u sklopu projekta „TOČKA-Info centar za mlade“, koji Udruga mladih „Mladi u EU“ provodi u suradnji s Udrugom osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej“ iz Knina.

Radionica „volonterstvo kao vrijednost“ ima za cilj približiti pojam volonterstva te potaknuti ljude  na bavljenje istim.

Radionica je tematski podijeljena tako da sudionicima predstavi što znači volonterstvo, kao i zakonodavni okvir za volontiranje, objasni što je volonterski program i volonterska akcija te se na njih osvrne  kroz primjere dobre prakse. Kroz rad u grupama sudionici će putem brainstorminga pokušati riješiti neki konkretni problem iz svoje zajednice, biti upoznati sa načinom funkcioniranja SWOT analize te organiziranjem volonterske akcije.

Radionicu će voditi Martin Mrša i Vinko Livaković, djelatnici Udruge mladih „Mladi u EU“.