Kao što smo već izvještavali u ranijim obavijestima, Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, kao koordinator Hrvatske mreže za suradnju na Euro-Mediteranu u okviru Zaklade Anna Lindh – ALF te u suradnji s članicama Hrvatske mreže pripremila je kratki video sadržaj u sklopu zajedničkih aktivnosti Nacionalnih mreža ALF-a.

Video „DJECA ZNAJU: KLIMATSKE PROMJENE SU OZBILJNA STVAR!“ usmjeren je na jedan od UN-ovih ciljeva održivog razvoja (SDG) i to: ‘Cilj 13. Poduzeti hitne akcije u borbi protiv klimatskih promjena i njihovih posljedica’, u sklopu kojega su obuhvaćene teme poput poboljšanja obrazovanja i podizanja svijesti o ublažavanju klimatskih promjena, odnosno prilagodbe te smanjenja njihovog utjecaja.

Imajući u vidu da su ciljna skupina ove aktivnosti ponajviše djeca i mladi, nastavnici nekoliko škola u Republici Hrvatskoj ovih su dana prikazali spomenuti video svojim učenicima i učenicama u svrhu poticanja njihovog intenzivnijeg osvještavanja problema povezanih s klimatskim promjenama i zaštitom okoliša, nakon čega su uslijedile i kratke rasprave o tim temama, dok su se neki učenici upustili i u izradu crteža vezanih uz klimatske promjene. Više o navedenoj aktivnosti, kao i fotografije koje ilustriraju sve aktivnosti možete vidjeti u fotogaleriji.

Škole koje su do sada sudjelovale u opisanoj aktivnosti su sljedeće:

  • Klasična Gimnazija Ivana Pavla II, Zadar;
  • Škola likovnih umjetnosti, Split;
  • Osnovna škola Draškovec;
  • Osnovna škola Omišalj;
  • Osnovna škola Stanovi, Zadar:
  • Osnovna škola Sv. Filip i Jakov;
  • Osnovna škola Tomaša Goričanca, Mala Subotica;
  • Osnovna škola Velika Pisanica;
  • Osnovna škola Veliko Trojstvo.

Pozivamo i sve ostale zainteresirane škole i druge obrazovne institucije da se uključe u ovu aktivnost te organiziraju prikazivanje spomenutog videa u sklopu vlastitih programa i/ili odgovarajućih nastavnih predmeta.

Video se nalazi na sljedećoj POVEZNICI

https://zaklada.civilnodrustvo.hr/