Društvo multiple skleroze Šibensko-kninske županije provodi projekt „Zajedno za ispunjeniji dan“ unutar kojeg se obavljaju usluge osobne asistencije. Pod usluge osobne asistencije ubrajamo:

  • osobnu brigu (higijena – pranje zubi, umivanje, tuširanje, kupanje, pranje kose, češljanje, rezanje noktiju itd; pomoć pri ustajanju iz kreveta i odlasku u krevet; odijevanje i svlačenje; pomoć pri obavljanju fizioloških potreba; pomoć pri hranjenju i piću; pripremanje obroka; davanje lijekova i slično)
  • pomoć pri sitnim kućanskim poslovima (pospremanje stola, papira, knjiga, časopisa, dodavanje pomagala, pri listanju knjige, pisanju, održavanju prostorije i slično)
  • obavljanje kupovine
  • pomoć pri fizičkim potrebama (transfer krevet – kolica, pomoć pri kretanju, pomoć pri telefoniranju)
  • obavljanje administrativnih poslova – odlazak liječniku (uputnice, doznake, recepti), odlazak u banku, poštu, dostava i podizanje razne dokumentacije
  • pomoć pri uspostavljanju i olakšavanju komunikacije
  • pratnju i pomoć u različitim socijalnim aktivnostima.

Usluga osobne asistencije ima nemjerljive učinke, jer se radi o velikom pomaku i promjeni u kvaliteti života krajnjih korisnika. Pružajući takve socijalne usluge, doprinosimo općem dobru, te omogućujemo dostojanstven život onima koji ga najviše zaslužuju. Ovaj projekt se financira iz Europskog socijalnog fonda.

DMS SKZ Memorandum

DMS