Prije otprilike  šest mjeseci, točnije 1. kolovoza 2018. godine 25 žena započelo je s radom, odnosno pružanjem pomoći i podrške osobama starije životne dobi i osobama u nepovoljnom položaju. Mnogim ženama ovo je prvo zaposlenje nakon dugo vremena ili čak i u životu. Uz financijsku komponentu ovog zaposlenja, žene posebno pozitivno ističu i onu socijalnu. Kako navode, ovaj posao ih je vratio u društvo, njihova svakodnevna rutina je promijenjena te se osjećaju ispunjeno. Obzirom da se radi o ženama koje su pretežno starije životne dobi, dugotrajno nezaposlene ili nekih drugih karakteristika zbog kojih pripadaju teže zapošljivim skupinama, zaposlenje putem ovog projekta je izvanredna prilika koja se, kako kažu, ne propušta.

U prvih šest mjeseci rada, uslugu je primilo ukupno 130 krajnjih korisnika, čija je kvaliteta života vidno popravljena u odnosu na razdoblje prije. Broj krajnjih korisnika raste iz mjeseca u mjesec, što dokazuje potrebu za ovakvom vrstom usluge.

Udruga osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej“ potpisala je ugovor o provedbi projekta Zadovoljni ( šifra UP.02.1.1.05.0120) na području grada Knina i okolice.

Partneri  u projektu su Hrvatski zavod za zapošljavanje, područni ured Šibenik, Centar za socijalnu skrb Knin i Udruga umirovljenika grada Knina.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 4.104.500,80 kuna

Iznos koji sufinancira EU (u HRK) 4.104.500.80 kuna

Za više informacija o projektu možete kontaktirati:

UDRUGA OSOBA S INVALIDITETOM SVETI BARTOLOMEJ,

4. Gardijske Brigade,

22300 Knin,

br. telefona: +385 22 – 663 – 312

E – mail: uosisbknin@gmail.com

20181210_101251-1

dav

 

 

bartolomej-zazeli Lenta