Povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, Udruga mladih „Mladi u EU“ 26.11.2014. u vremenu od 11:30 do 13:00 sati održati će info pult na glavnom gradskom trgu u Šibeniku (pored Kazališta) putem kojeg ćemo građane informirati o problemu i prevenciji ovisnosti.

Ova aktivnost provodi se u sklopu projekta „Klub mladih ENTER“. Projekt ENTER provodi se na području grada  Šibenika od strane Udruge mladih „Mladi u EU“ u partnerstvu sa Šibenskom udrugom mladih (ŠUM).

Svake se godine u Republici Hrvatskoj u razdoblju od 15.studeni do 15.prosinca obilježava Mjesec borbe protiv ovisnosti.

Cilj je upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti, osobito droga te se time nastoji potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti poduzimanjem zajedničkih aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.

 

 

ne-ovisnosti