Udruga ‘Mladi u EU’ u suradnji s Gradom Šibenikom postavila je danas ispred kazališta štand na kojem je informirala Šibenčane o važnosti Europske unije, ali i svim projektima u Šibeniku koji se financiraju europskim novcima povodom obilježavanja Europskog tjedna. Bit štanda je da građanima pokažemo koliko je Europska unija važna za nas i koliko kvalitetnih ideja i projekata se može realizirati iz fondova EU. Šibenčani još s tim nisu dovoljno nisu upoznati, ali mi ih u budućnosti planiramo informirati o svemu vezanom za Europsku uniju – kazao je predsjednik udruge ‘Mladi u EU’, Martin Mrša. Šibenski dogradonačelnik Danijel Mileta naglasio je kako u Šibeniku postoji ukupno 12 projekata čija se realizacija planira kroz strukturne fondove Europske unije. -Ukupno je 12 projekata vrijednosti 26 milijuna kuna, čija provedba je u tijeku, dok ih je sedam, vrijednosti 29 milijuna kuna, odobrenih i čeka se potpisivanje ugovora o njihovoj realizaciji – rekao je Mileta, napomenuvši i da je prijavljeno pet novih projekata u vrijednosti od 19 milijuna kuna. -Naš Upravni odjel za gospodarstvo polučio je izvrsne rezultate, ponosni smo na tim ljudi koji radi na EU projektima, a nadamo se da će prvi od njih uskoro zasjati u punom svjetlu – dodao je dogradonačelnik. Projekti koji se financiraju, ili se planiraju financirati europskim sredstvima, su revitalizacija tvrđava, projekt Intermodal , Jewel, Pomorsko- inovacijski centar…

afac65b3694b924f54b8d86ab0a85c48_XL IMG_3738 IMG_3740