Gradsko društvo Crvenog križa Šibenik projekt „Mislimo na njih“  provodi u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje te Centrom za socijalnu skrb Šibenik.

Potrepštine se krajnjim korisnicima uručuju redovito svaki mjesec. One uključuju 16 različitih artikala poput sredstva za pranje posuđa, sredstva za čišćenje sanitarija, deterdžent te omekšivač, papirnate ručnike itd. Navedene potrepštine im pomažu u održavanju stambenog prostora čistim i urednim. Pripadnice ciljane skupine (zaposlene žene) uvelike olakšavaju svakodnevne obveze starijih i nemoćnih korisnika.

Ovaj projekt od iznimne je važnosti zbog toga što osim zapošljavanja dugotrajno nezaposlenih žena pridonosi poticanju socijalne uključenosti, poboljšanju kvalitete života kao i adekvatne skrbi naših sugrađana zrelije dobi.

Projekt „Mislimo na njih“, u sklopu Poziva „Zaželi – program zapošljavanje žena“, vrijedan je 1.751.715,40 kuna, a u potpunosti je sufinanciran sredstvima Europskog socijalnog fonda. Zahvaljujući sredstvima Europskog socijalnog fonda, dugotrajno nezaposlene žene brinu o starijim osobama te onima u potrebi.

CK ESF