Prigodan program uz polaganje cvijeća i paljenje svijeća održao se u petak 07.lipnja s početkom u 10,30 sati kod Draženovog spomenika na Baldekinu, povodom obilježavanja 26. obljetnice tragične pogibije Dražena Petrovića.

U organizaciji OKK Dražen Petrović od 6. do 9. lipnja održao se međunarodni košarkaški turnir za dječake rođene 2003. godine i mlađe pod nazivom ‘Sjećanje na Dražena’.

Uz domaću ekipu u kojoj su sudjelovali i korisnici projekta Košarka za sve! za pobjednički pehar borile su se ekipe Cedevita, Petrol Olimpija, Sonik Puntamika, Cibona, Split, Zadar i Alkar. Utakmice su odigrane u sportskoj dvorani na Baldekinu.

Podsjetimo kako je dana 21. prosinca2018. godine potpisan ugovor o provedbi projekta Košarka za sve ( šifra UP.02.1.1.08.0031) na području Šibensko – kninske županije.

Cilj navedenog projekta je uključiti 80 korisnika ciljane skupine, kako bi  povećali njihovu socijalnu uključenost kroz sudjelovanje u besplatnim sportsko-rekreativnim aktivnostima što uključuje treninge košarke i sudjelovanje u košarkaškim turnirima uz stručno vođenje trenera, kao što je upravo bio turnir ‘Sjećanje na Dražena’.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 981.300,00 HRK

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda (85 %): 834.105,00 HRK

Za više informacija o projektu, možete kontaktirati tajnika udruge Josipa Milakovića na broj 091/336-4321, ili putem maila na okk.d.petrovic@si.htnet.hr.

 

petrovic clanci