Udruga mladih „Mladi u Europskoj uniji“ održala je predavanje pod nazivom „Što znaš o mobilnosti“, 05.04.2016. godine u prostoru šibenskog Veleučilišta.

Šibenik, 05.04.2016

Navedeno predavanje realizirano je u sklopu projekta „ TOČKA- Info centar za mlade“, koji Udruga mladih „Mladi u EU“ provodi u suradnji s Udrugom osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej“ iz Knina. Projekt financira Ministarstvo socijalne politike i mladih.

Predavanje je za cilj imalo potaknuti studente da se uključe u programe mobilnosti koji im nude mogućnosti za studiranjem, obrazovanjem i usavršavanjem u zemljama diljem Europe.

Predavanje je tematski bilo podijeljeno na način da definira pojam mobilnost studenata, objasni što je to Erasmus+ program i kako sudjelovati na njemu te što je Eurodesk i kako funkcionira. Studenti su upoznati i sa EVS-om te Youthpass potvrdom, koju dobivaju po završetku sudjelovanja u aktivnostima razmjene.

Predavanje su održali Martin Mrša i Vinko Livaković, djelatnici Udruge mladih „Mladi u EU“.