Dana 03.03.2016. u prostorijama Srednje škole Drniš održano je predavanje „Što znaš o mobilnosti?“ u sklopu projekta „TOČKA-Info centar za mlade“.

Predavanje je održano učenicima 4. razreda Tehničke škole na satu razredne zajednice. Na predavanju je sudjelovalo 15-ak učenika kojima je na početku ukratko predstavljen rad same Udruge kao i ciljevi projekta „TOČKA-Info centar za mlade“.

Predavanje je bilo tematski podijeljeno tako da definira pojam mobilnosti, upozna učenike sa Erasmus+ programom, predstavi Europass i Youthpass, informira što je to Eurodesk i tko su Eurodesk multiplikatori, te otkrije koje mogućnosti nudi Europska volonterska služba (EVS).

Na kraju su učenicima podijeljene brošure koje je naša Udruga izradila u svrhu promocije važnosti informiranja, savjetovanja i educiranja mladih.

 Predavanje su održali Vinko Livaković, Martin Mrša i Matej Matić, djelatnici Udruge mladih „Mladi u EU“.

Drniš, 03.03.2016.