Unatoč pandemiji koronavirusa, projekt „Siguran korak“ se i dalje provodi neometano. Sve projektne aktivnosti se održavaju sukladno svim preporukama i mjerama Nacionalnog stožera (nošenje maske, dezinfekcija ruku prilikom obveznog osobnog kontakta i sl.)

Korisnicima je pomoć videćeg pratitelja dobrodošla, posebno kada se radi o kupovini i nabavci namirnica, higijenskih potrepština i ostalih potrepština, budući da u tom slučaju ne moraju u trgovine odlaziti samostalno već to za njih obavlja videći pratitelj.

Podsjetimo, cilj ovog projekta je smanjiti izoliranost osoba s invaliditetom, potaknuti druženje kroz stvaranje novih poznanstava i prijateljstava te unaprijediti kvalitetu života slijepih osoba kroz aktivno sudjelovanje u lokalnoj zajednici.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost udruženja za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih osoba.

UUOSSOLenta