U Šibeniku je u utorak, 8. Lipnja 2021. godine provedena početna konferencija za projekta “Pomoć u kući – život u sreći 2”. Radionica je provedena u prostoru “Društvenog centra Šibenik” gdje je javnosti predstavljen projekt i njegove aktivnosti. Misija projekta „Pomoć u kući – život u sreći 2“ je zapošljavanje deset nezaposlenih žena pripadnica ciljane skupine na period od 12 mjeseci. Svaka žena će se kroz spomenuti period brinuti o šest krajnjih korisnika/ica koje su starije i nemoćne osobe. Cilj projekta je omogućiti zapošljavanje ženama pripadnicama ranjivih skupina s područja grada Šibenika i okolice kroz programe zapošljavanja u lokalnoj zajednici što će ublažiti posljedice njihove nezaposlenosti i rizike od siromaštva te potaknuti socijalnu uključenost i povećati razinu kvalitete života krajnjih korisnika.

Kroz projekt će se također osnažiti radni potencijal i povećati konkurentnost na tržištu rada žena iz ciljne skupine kroz osposobljavanje za njegovateljice i pomoćne kuharice. Po završetku programa edukacije svaka od njih steći dodatna znanja i vještine, a samim time postati konkurentnije na tržištu rada i povećati šanse za zaposlenjem po završetku projekta.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge mladih „Mladi u Europskoj uniji“