Projektom „Siguran korak“ kojeg provodi Udruženje za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih osoba, obuhvaćeno je 12 korisnika s područja Zagreba i Zagrebačke županije. Zaposlen je 1 videći pratitelj koji skrbi o korisnicima

Projekt se provodi redovno, bez većih teškoća, ali pazeći na poštivanje propisanih mjera zaštite od koronavirusa, što znači da videći pratitelj u komunikaciji obvezno nosi masku i dezinficira ruke prije kontakta s korisnikom usluge. Obvezna je i provjera tjelesne temperature  svaki radni dan prije pružanja usluge pratnje.

Korisnici usluge i dalje najviše traže pratnju prilikom odlaska liječniku ili u banku, dok nabavku namirnica u trgovini ili primjerice podizanje lijekova u ljekarni videći pratitelj obavlja sam.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost udruženja za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih osoba.

UUOSSOLenta