Gradsko društvo Crvenog križa Šibenik projekt „Mislimo na njih“  provodi u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje te Centrom za socijalnu skrb Šibenik.

U ovoj situaciji koja nas je zadesila, a vezano za Coronavirus – Covid 19, radnice zaposlene na projektu „Mislimo na njih“ svojim korisnicima i dalje pružaju potporu i podršku, ali samo ono najnužnije, poput dostava lijekova, dostava namirnica iz dućana ili plaćanje računa. Radnicima je osigurana zaštitna oprema za rad, tj. rukavice, maske i dezinfekcijska sredstva te dane upute na koji način obavljati posao u trenutnoj situaciji. Također, korisnicima su uručene kućanske i osnovne higijenske potrepštine, ali na ulazu u njihov stambeni prostor kako bi se osigurala socijalna udaljenost te zaštitili korisnici i radnice.

Podsjetimo, svrha ovog projekta je unaprijediti radni potencijal nezaposlenih žena s nižom razinom obrazovanja koje skrbe o krajnjim korisnicima i time doprinijeti kvalitetnijem životu mještana u tom području.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Gradskog društva Crvenog križa Šibenik.

CK ESF