Društvo multiple skleroze Šibensko – kninske županije za potrebe svojih članova u 2019. godini potpisalo je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava u svrhu uspostavljanja usluge osobne asistencije najteže oboljelima od ove bolesti.

6 osobnih asistenata svakodnevno pružaju uslugu osobne asistencije za 7 krajnjih korisnika na području Šibensko – kninske županije. Korisnici uslugu asistencije koriste svakodnevno po 4 sata dnevno, a sami naglašavaju da je ovim projektom povećana kvaliteta života kako njih, tako i njihovih obitelji.

Usluga osobne asistencije predstavlja pružanje potpore osobama s najtežom vrstom i stupnjem invaliditeta u provođenju aktivnosti svakodnevnog življenja i samozbrinjavanja. Kroz aktivnosti projekta šire se pozitivna iskustva osobne asistencije, a korisnici i njihove obitelji imaju svakodnevnu podršku za poboljšanje kvalitete življenja.

Projekt financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj objavljenog teksta isključiva je odgovornost Društva multiple skleroze Šibensko – kninske županije i ne odražava nužno stavove Europske unije

DMS SKZ Memorandum

DMS