Društvo multiple skleroze Šibensko-kninske županije uskoro započinje s provedbom projekta „Zajedno za ispunjeniji dan“. U sklopu projekta biti će zaposleno 7 osobnih asistenata koji će voditi brigu o isto toliko krajnjih korisnika, tj. osoba s invaliditetom. Izolacija i segregacija osoba izrazito je naglašena u osoba s invaliditetom. Nepostojanje socijalnih usluga dodatno otežava njihovu marginaliziranost.

Osobama s invaliditetom treba osigurati puno i aktivno sudjelovanje u životu zajednice te im omogućiti da žive što neovisnije, pružajući im mogućnost da odaberu kako i gdje žele živjeti. To će se omogućiti kontinuiranim pružanjem individualizirane usluge osobnog asistenta sedmero korisnika i time će se doprinijeti dostojanstvenijem životu osobama s najtežim oblicima invaliditeta, unutar njihovog svakodnevnog okruženja. Ova usluga omogućiti će veću samostalnost, rasterećenje obitelji, neovisnost u planiranju i upravljanju vlastitim vremenom. Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.413.094,44 kuna.

DMS SKZ Memorandum

DMS