Društvo multiple skleroze Šibensko-kninske županije provodi projekt „Zajedno za ispunjeniji dan“.

U današnjem društvu postoje brojne prepreke za ravnopravno sudjelovanje osoba s invaliditetom u društvu kao što su siromaštvo, loše zdravlje, niski nivo obrazovanja, nedostatak prijevoza, diskriminacija po osnovi starosne dobi. Inicijativama kao što je projekt „Zajedno za ispunjeniji dan“ žele se potaknuti promjene u društvu kad su u pitanju osobe s invaliditetom te ih pomaknuti s margine društva i ravnopravno uključiti u kulturne, zabavne, edukativne i druge aktivnosti i na taj način im osigurati aktivnu, mirnu i dostojnu starost.

Najveća korist ovog projekta je što svi njegovi korisnici imaju mogućnost ostanka u svojim domovima i uz pomoć osobnog asistenta unaprijediti kvalitetu življenja, socijalnog uključivanja u život zajednice, čime se automatski sprječava institucionalizacija istih.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj objavljenog teksta isključiva je odgovornost Društva multiple skleroze Šibensko – kninske županije i ne odražava nužno stavove Europske unije