Udruga mladih „Mladi u Europskoj uniji“ provodi projekt „Pomozi mi danas za bolje sutra u partnerstvu s udrugom osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej“ iz Knina.

U današnjem društvu postoje brojne prepreke za ravnopravno sudjelovanje starijih osoba u društvu kao što su siromaštvo, loše zdravlje, niski nivo obrazovanja, nedostatak prijevoza, diskriminacija po osnovi starosne dobi. Inicijativama kao što je projekt „Pomozi mi danas za bolje sutra“ žele se potaknuti promjene u društvu kad su u pitanju osobe starije životne dobi te ih pomaknuti s margine društva i ravnopravno uključiti u kulturne, zabavne, edukativne i druge aktivnosti i na taj način im osigurati aktivnu, mirnu i dostojnu starost.

Najveća korist ovog projekta je što svi njegovi korisnici imaju mogućnost ostanka u svojim domovima i uz pomoć osobnog asistenta unaprijediti kvalitetu življenja, socijalnog uključivanja u život zajednice, čime se automatski sprječava institucionalizacija istih.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge mladih „Mladi u Europskoj uniji“

Pomozi-mi-danas-za-bolje-sutra-MemorandumPomozi-mi-danas-za-bolje-sutra-Memorandum-2