Udruga za obrazovanje i znanost Scientia Populo provodi projekt „Podrškom do zajedništva“ već godinu dana. Projekt se provodi u partnerstvu s hrvatskim zavodom za zapošljavanje i centrom za socijalnu skrb „Knin“.

Radnice redovito obilazi krajnje korisnike te osluškuju njihove probleme i potrebe. Između njih uspostavljen je jedan prijateljski odnos koji je doveo do ispunjenja temeljnih ciljeva projekta. Krajnji korisnici iznimno su zadovoljni sa kućanskim i osnovnim higijenskim potrepštinama te smatraju da su im sredstva koja im radnice dostave od velike važnosti, kako njima tako i radnicama koje se brinu za čistoću njihovog doma.

Ovaj je ovaj projekt od iznimne važnosti jer spaja dvije ranjive skupine ljudi, te im omogućava kvalitetniji život te olakšava svakodnevnicu.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.506.872,00 te je u potpunosti financiran iz Europskog socijalnog fonda.

Sccientia-populo-Knin

hzz

Centar-za-socijalnu-skrb-Knin

Ministarstvo rada

Lenta