Od samog početka provedbe u DKCB provode se aktivnosti Radionice produženog boravka  namijenjene djeci vrtićke i školske dobi. Radionice su osmišljene u dvije kategorije; kreativne i edukativne

Kroz bojanje djeca su poticala koncentraciju te finu motoriku šake i prstiju koja im je potrebna za daljnji rad. Djeca su svoju bojanku uljepšavala bojama po želji te se izražavala na specifičan način. Na taj način poticali smo razvoj individualnosti i prava na različitost. U edukativnim radionicama nizom mozgalica i kvizova djeca rješavaju na zabavan način matematičke  rješavanja zadataka pisanog množenja. Na jezičnom planu vježbali smo upravni govor.

Radionice se provode svakog ponedjeljka i srijede od 17:30 – 19:30 u dvije grupe po dvije radionice.

Pozivamo sve da nam se pridruže.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge za obrazovanje i znanost „Scientia populo“ Knin.