„Sretna sam kad se ujutro probudim i znam da će mi netko doći i reći dobar dan, pomoći u kući, dignuti lijekove“, kaže Milka kad smo je priupitali što joj znači ovaj projekt. „Za nas starce ovaj je projekt spas. Vratio nam je dostojanstvo u stare dane“.  Podsjetimo, u skladu s europskim i nacionalnim preporukama o unaprjeđenju položaja žena na tržištu rada i zaštite prava žena, ovim su projektom zaposlene žene u nepovoljnom položaju na tržištu rada, s naglaskom na žene starije od 50 godina, žene s najviše završenom srednjom stručnom spremom, žene s invaliditetom, liječene ovisnice ili žrtve obiteljskog nasilja. Projekt “Pomozimo danas za bolje sutra” provodi Ekološka udruga „Krka“ u partnerstvu s hrvatskim zavodom za zapošljavanje te Centrom za socijalnu skrb Šibenik. Program Zaželi sufinanciran je sredstvima Europskog socijalnog fonda kroz Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. godine.

Anita

Pomozimo danas za bolje sutra - memorandum