Sadašnji projekt Udruženja za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih osoba pod nazivom „Siguran korak“, kojim je osigurana usluga videće pratnje za 12 slijepih osoba, ističe 15.3.2021., nakon 2 godine pružanja kontinuirane podrške .

Udruga se prijavila na natječaj Razvoj usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom – faza III, kojim se nada dobiti novi ugovor na 20 mjeseci i time nastaviti skrbiti o slijepim korisnicima. Udruga bi time dobila značajnu financijsku potporu koja bi im omogućila nastavak rada, ali i zadržavanje videćeg pratitelja i voditeljice projekta u radnom odnosu.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost udruženja za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih osoba.

UUOSSOLenta