U prostoru Hrvatske gospodarske komore u Kninu 8 . 09.2014. godine s početkom  11,00 sati održano je predavanje pod nazivom   „Otkrij poduzetnika u sebi“.

 

Organizator predavanja je udruga mladih „Mladi u EU“ u suradnji s partnerima CEDRA-Split i HZZ-om Šibenik. Predavanje je održano u sklopu projekta „Otkrij poduzetnika u sebi“ kojeg udruga mladih provodi na području Šibensko-kninske županije.

Voditelj predavanja bio je Ranko Milić,  predstavnik  CEDRE- Clustera  za eko –društvene inovacije i razvoj Split. Cluster za eko-društvene inovacije i razvoj ili kraće CEDRA HR je mreža centara podrške za postojeće i potencijalne društvene poduzetnike. Ona umrežuje civilne, privatne i javne gospodarske, razvojno istraživačke, znanstvene subjekte iz područja eko-društvenog razvoja te stvara okvir za trajnu, poticajnu i ekonomičnu međusobnu suradnju i razmjenu, odnosno zajednički nastup na lokalnom, nacionalnom i globalnom tržištu proizvoda i usluga eko-društvene ekonomije.

Cilj predavanja bio  je upoznati mlade ljude s poduzetništvom, pokazati im primjere dobre prakse kako u svijetu tako i u Hrvatskoj, te  potaknuti sve mlade koji razmišljaju o poduzetništvu da se ohrabre u tom koraku. Nakon održanog predavanja ponuđena je lista na koju su se mogli upisati  svi koji žele izložiti i pokrenuti svoje poduzetničke ideje. Radionica omogućava mladima uvid u dodatne informacije i mogućnosti za pokretanje poslovnih ideja, kao i istraživanje vlastitih poduzetničkih kapaciteta.

Kroz predavanje je istaknuto društveno/socijalno poduzetništvo kao idealno za mlade poduzetnike i cjelokupno društvo. Društveno poduzetništvo je poslovanje s prvenstveno društvenim ciljevima, ostvareni viškovi kojega se u načelu ponovo ulažu u sam posao ili u zajednicu, umjesto da ga pokreće potreba maksimalnog povećanja profita dioničara i vlasnika.

Na  predavanje su pozvani svi  mladi ljudi grada Knina i okolice koji su nezaposleni i traže zaposlenje ili koji trebaju pomoć da bi pokrenuli svoj posao. Predavanju se odazvalo 56 mladih ljudi  koji su izrazili želju da prisustvuju i  na radionicama kroz koje im se nudi pomoć za realizaciju njihovih poduzetničkih ideja.