Ministarstvo socijalne politike i mladih, Ministarstvo zdravlja i Ured za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske pozivaju udruge i zdravstvene organizacije koje su programski usmjerene za rad u području prevencije/tretmana/liječenja/rehabilitacije ovisnosti i resocijalizacije ovisnika da se sukladno ovom Pozivu prijave za financijsku potporu projektima koji doprinose prevenciji, tretmanu i liječenju ovisnosti te resocijalizaciji ovisnika.

Udruge/zdravstvene organizacije sukladno ovom Pozivu, mogu prijaviti projekt za sljedeća prioritetna područja:

PI. Projekti prevencije ovisnosti koji udovoljavaju EDDRA kriterijima i Inovativni projekti univerzalne prevencije ovisnosti

PII. Inovativni projekti selektivne i indicirane prevencije

PIII. Resocijalizacija ovisnika/rehabilitacija/tretman u terapijskim zajednicama

PIV. Projekti koje provode zdravstvene organizacije u suradnji s udrugama

Najveći iznos koji će se moći ostvariti po pojedinom projektu je 150.000,00 kuna za projekte udruga i 1.200.000,00 kuna za projekte zdravstvenih organizacija.

U svrhu koordiniranog i strateškog planiranja ulaganja na ovom području, ovaj natječaj po prvi put objavljuju zajednički dva ministarstva i jedan ured u suradnji s Uredom Vlade RH za udruge, a važnu podršku u provedbi natječaja te budućem praćenju i vrednovanju ugovorenih projekata daju četiri regionalne zaklade, u suradnji s Nacionalnom zakladom za razvoj civilnoga društva.

Detaljne upute za prijavitelje dostupne su na mrežnim stranicama Ministarstva socijalne politike i mladihMinistarstva zdravlja i Ureda za suzbijanje zlouporabe droga Vlade RH i regionalnih zaklada kao provedbenih tijela u ovom Natječaju (www.zamah.hrwww.civilnodrustvo-istra.hr;www.zaklada-slagalica.hrwww.zaklada-dadic.hr).

 

Rok za prijavu prijedloga projekata na navedeni natječaj je 14. travnja 2014. godine.

 

preuzmi (1)