Pozivamo sve zainteresirane na  okrugli stol pod nazivom “Mladi u riziku – pojavnost, oblici podrške i pomoći u zajednici“, koji će se održati u četvrtak, 26.studenoga 2015.godine u 11h u Gradskoj knjižnici „Juraj Šižgorić“ u Šibeniku.

Okrugli stol se organizira u okviru projekta „Lokalne mreže podrške mladima u riziku-osnaženi, educirani, aktivni, zaposleni“ kojeg partnerski provode Udruga MoSt iz Splita, Grad Split, ZZJZ Zadar i Udruga“ Mladi u EU“ iz Šibenika, sa ciljem širenja punktova podrške mladima u riziku u lokalnoj zajednici te osnaživanja, educiranja i razvijanja kompetencija koje im mogu olakšati pristup tržištu rada.

Projekt zagovara i pokretanje mreže dionika u regiji koji rade s mladima u riziku i stvaranje poticajnog okruženja u kreiranju lokalne politike za mlade, stoga će sudionici okruglog stola biti predstavnici svih relevantnih institucija, ustanova i OCD koji su svojim radom usmjereni na mlade u riziku.

Podloga za raspravu bit će kratki znanstveni osvrt na prevencijske programe, iskustvo ustanova i institucija u gradu Šibeniku, iskustvo udruge Most u radu s mladima s problemima u ponašanju te promicanje vrijednosti i dobrobiti povezivanja svih dionika u prevenciji rizičnih ponašanja mladih.

Uvodničari okruglog stola su:

  • Predstavnici Udruge“ Mladi u EU“ iz Šibenika
  • Predstavnici Udruge Most iz Splita

Radujemo se vašem dolasku.

 

 

36187_1