Pokazalo se kako je, nakon usluga vezanih uz zdravstvo, najtraženija usluga vezana uz poštu. Preuzimanje i slanje pošiljaka korisnicima je znatno olakšano uz videćeg pratitelja koji je omogućio brže i sigurnije djelovanje na pošti. Osim pošiljaka, neki korisnici na taj način plaćaju svoje račune, ali i preuzimaju mirovinu.

Pratnja je osobito korisna ukoliko se posjećuje poštanski ured izvan uskog kruga mjesta stanovanja. Primjerice, prilikom povratka s druge aktivnosti toga dana. Videći pratitelj korisnicima predstavlja pomoć pri dolasku do poštanskog ureda, ali i unutar istoga. To se ponajviše odnosi na izbor pravilnoga šaltera, usluge ili snalaženje u dokumentaciji. Projekt „Siguran korak“, udruženje za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih, provodi od ožujka 2019. godine, a trajat će 24 mjeseca. Projekt je sufinanciran sredstvima Europskog socijalnog fonda. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.508,00 kn.

Za dodatne informacije o projektu svi zainteresirani mogu se obratiti na tel.: 01/4551-650 ili e-mail: udruga@uuosso.hr

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost udruženja za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih osoba.

UUOSSOuuosso ministarstvo