Korisnici su naglasili kako im je, zahvaljujući videćem pratitelju, uvelike olakšano kretanje po gradu i institucijama. Iako se dio slijepih osoba pridruženih projektu mogao relativno dobro samostalno kretati i snalaziti, ističu da je to ovom uslugom još lakše. Od konkretnih primjera takve pomoći, navode kretanje unutar institucija, snalaženje u javnom prometu, pomoć pri čitanju oglasnih ploča i sl. Posebno se to odnosi na gradski promet, koji nije uvijek adekvatno opskrbljen zvučnim signalima (primjerice, tramvaji i semafori).

Ujedno, videći pratitelj redovito koristi osobno vozilo za prijevoz korisnika do krajnjih odredišta. Time je korisnicima pružena maksimalna sigurnost i komfor. Zbog svega navedenoga, korisnici do svojih odredišta sada dolaze brže i sigurnije. Projekt „Siguran korak“, udruženje za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih, provodi od ožujka 2019. godine, a trajat će 24 mjeseca. Projekt je sufinanciran sredstvima Europskog socijalnog fonda. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.508,00 kn.

Za dodatne informacije o projektu svi zainteresirani mogu se obratiti na tel.: 01/4551-650 ili e-mail: udruga@uuosso.hr

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost udruženja za unapređivanje obrazovanja slijepih i slabovidnih osoba.

UUOSSO

uuosso ministarstvo