Projekt „Mislimo na njih“ Gradsko društvo Crvenog križa Šibenik provodi u partnerstvu s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje te Centrom za socijalnu skrb Šibenik.

Prema potrebama korisnika, zaposlenice su za njih sve obavljale u trgovinama, ljekarnama, pošti i banci. Stvari koje bi im kupile, donijele bi im do kućnog praga, bez dužeg zadržavanja ulaska u dom korisnika. Zaposlenice su bile upoznate sa svim mjerama zaštite.

Radnice su pružale pomoć, podršku i potporu krajnjim korisnicima, a to su osobe starije životne dobi u nepovoljnom životnom položaju. Žene koje su bile zaposlene na ovom projektu pružale su nesebičnu brigu i pomagale su korisnicima oko nabavke potrebnih namirnica, čišćenja životnog prostora te su svojim posjetima doprinosile poboljšanju njihovog socijalno – emotivnog stanja, a međusobnom komunikacijom svladavanju osjećaja usamljenosti, koji se najčešće javlja upravo kod osoba treće životne dobi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Gradskog društva Crvenog križa Šibenik.CK-ESF - NOVO MINISTARSTVO