Dana 21. prosinca2018. godine,  Omladinski košarkaški klub “Dražen Petrović” Šibenik potpisao je ugovor o provedbi projekta Košarka za sve ( šifra UP.02.1.1.08.0031) na području Šibensko – kninske županije.

Ciljna skupina ovog projekta su osobe mlađe od 25 godina koji se nalaze u nepovoljnom položaju (imaju nezaposlene roditelje, žive u jednoroditeljskim obiteljima, dolaze iz obitelji s troje ili više djece, imaju problema u ponašanju itd.).

Cilj navedenog projekta je uključiti 80 korisnika ciljane skupine, kako bi  povećali njihovu socijalnu uključenost kroz sudjelovanje u besplatnim sportsko-rekreativnim aktivnostima što uključuje treninge košarke i sudjelovanje u košarkaškim turnirima uz stručno vođenje trenera. Sudjelovanjem u aktivnostima projekta korisnici usluga će se upoznati s osnovama košarke, razvijati će timski i natjecateljski duh, što će pozitivno utjecati na njihov psihofizički razvoj, stjecat će nova prijateljstva, ali ujedno i otkrivati svoje talente.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 981.300,00 HRK

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda (85 %): 834.105,00 HRK.

Razdoblje provedbe projekta je 24 mjeseca, od 21. prosinca 2018. – 21. prosinca 2020. godine.

Projekt se provodi u suradnji sa Ministarstvom za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Za više informacija o projektu, možete kontaktirati tajnika udruge Josipa Milakovića na broj 091/336-4321, ili putem maila na okk.d.petrovic@si.htnet.hr.

 

petrovic clanci