Udruga mladih „Mladi u EU“ u sklopu projekta „Lokalne mreže podrške mladima u riziku- osnaženi, educirani, aktivni, zaposleni“ organizirala je predavanje pod nazivom „Izazovi odgoja u 21.stoljeću“.

Nositelj navedenog projekta je udruga MoSt iz Splita, a partneri su: Udruga mladih „Mladi u EU“, Grad Split te Zavod za javno zdravstvo Zadar.

Okupljene je uvodom riječju pozdravio djelatnik Udruge „Mladi u EU“, Vinko Livaković, nakon čega se na postojeće stanje u društvu, kad je u pitanju odgoj djece i mladih, osvrnula predsjednica Udruge „MoSt“, Đordana Barbarić.

Samo predavanje je uz pomoć PP prezentacije održala mr. Gina Lugović, viši predavač na Veleučilištu u Šibeniku.

Ovim predavanjem nastojali smo roditeljima pomoći da se lakše nose sa svim izazovima novog doba, te ih savjetovati kako da pomognu svojoj djeci da izrastu u zadovoljne, produktivne i samosvjesne ljude koji će biti kreatori pravednijeg, boljeg i demokratskijeg društva na korist čitavoj zajednici.