Udruga mladih „Mladi u Europskoj uniji“ održala je radionicu pod nazivom „Volonterstvo kao vrijednost“ 17.03.2016. godine u prostoru Udruge osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej“ u Kninu.

Navedena radionica održala se u sklopu projekta „TOČKA-Info centar za mlade“, koji Udruga mladih „Mladi u EU“ provodi u suradnji s Udrugom osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej“ iz Knina.

Radionica je sudionicima predstavila što znači volonterstvo, kao i zakonodavni okvir za volontiranje, objasnila što je volonterski program i volonterska akcija kroz primjere dobre prakse. Kroz rad u grupama sudionici su putem brainstorminga iznosili rješenja nekih konkretnih problema iz grada Knina te bili upoznati sa načinom  na koji funkcionira SWOT analiza i kako se primjenjuje u praksi.

 Radionicu su održali Martin Mrša i Vinko Livaković, djelatnici Udruge mladih „Mladi u EU“, a medijski ju je popratio Radio Knin koji je uzeo izjave od organizatora.