Udruga mladih „Mladi u EU“ zajedno sa svojim partnerima-Udrugom „Eko Krka“  dana 29.06.2015. u 11h organizirala je radionicu pod nazivom „Prikupljanje, uzgoj i prerada ljekovitog bilja“. Radionica je održana u Drnišu, u sklopu projekta „Zajedno do poduzetništva“.

Cilj navedenog projekta je putem educiranja i informiranja mladih ljudi sa područja Šibensko-kninske županije o zelenom poduzetništvu i samozapošljavanju te ih kroz aktivnosti projekta usmjeravati i poticati na aktivno bavljenje zelenim poduzetništvom sa ciljem smanjenja stope nezaposlenosti.

Kroz radionicu smo zainteresirane  upoznali sa primjerima zelenog poduzetništva, konceptom razrade poduzetničkog plana i programa te ih educirali o ljekovitom bilju, pokazali kako se njime rukuje, kao i proces obrade.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA