U srijedu 11.studenog održana je prezentacija natječaja za dodjelu financijske podrške programima udruga.

Riječ je o natječaju „Poziv za prijavu trogodišnjih programa udruga koje pružaju usluge asistencije osobama s invaliditetom u RH“.

Prezentaciju je organizirala Zaklada “Kajo Dadić” iz Splita. Prezentacija je bila namijenjena udrugama, savezima i zajednicama koje aktivno djeluju u području skrbi o osobama s invaliditetom. Potencijalnim prijaviteljima predstavljeni su uvjeti i načini prijave, prihvatljive aktivnosti te ostale korisne informacije.

Na prezentaciji su predstavljena prioritetna područja na koje udruge, savezi i zajednice mogu prijaviti projekte:

Osiguravanje usluge osobnog asistenta osobama s najtežom vrstom i stupnjem invaliditeta

Osiguravanje usluge tumača/prevoditelja hrvatskog znakovnog jezika

Osiguravanje usluge vodećeg pratitelja slijepim osobama koje su nesamostalne u kretanju

U nastavku prezentacije Udruga „MI“ je uz suradnju Poslovnog edukatora d.o.o., kroz Programa STEP, održala radionicu: „Donošenje i izrada financijskih planova kod neprofitnih organizacija“ (sukladno Zakonu o financijskom poslovanju i računovodstvu neprofitnih organizacija).

Voditeljica radionice bila je Ivana Ban iz Poslovnog edukatora d.o.o.

Nazočnima je predstavljen način izrade financijskog plana za neprofitne organizacije.