Dana 26.kolovoza 2021.godine u Šibeniku je održana početna konferencija projekta pod nazivom „Dostojanstven život“ financiranog sredstvima Europskog socijalnog fonda a u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.

Na početnoj konferenciji sudjelovalo je 20 osoba kojima su predstavljeni ciljevi projekta, doprinos te glavne aktivnosti.  Nositelj projekta je Centar društvenih inovacija.  Projektom je omogućeno osiguranje usluge osobne asistencije osobama s invaliditetom koje nisu u mogućnosti samostalno obavljati obične svakodnevne zadatke. Prema podacima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, u republici Hrvatskoj ima 511.850 osoba s invaliditetom. Oko 58 % osoba s invaliditetom ima Barthelov indeks 0-60 što ih svrstava u ciljanu skupinu za korištenje usluge osobne asistencije. Ovim projektom usluga će biti pružena za 6 osoba s invaliditetom ali na temelju prethodno provedene stručne procjene njihovih potreba. Usluga će se pružati 14 mjeseci, dok će se cjelokupni projekt provoditi  ukupno 20 mjeseci na području 6 županija.