U prostorijama Narančaste zgrade, gdje je smještena udruga mladih „Mladi u Europskoj uniji“, jučer, 06. studenog, održana je edukacija za osobne asistente  u sklopu projekta „Zajedno za ispunjeniji dan. Navedena edukacija je bila na temu  unaprjeđenja znanja i vještina za rad s osobama sa specifičnom vrstom invaliditeta, uvod u osobnu asistenciju, aktivno podrška za osobe s invaliditetom i komunikacijske vještine.

Usluga osobne asistencije je jedna od najvažnijih socijalnih usluga jer izravno doprinosi poboljšanju kvalitete života i socijalnom uključivanju osoba sa invaliditetom i izravno utječe na pristup obrazovanju, zapošljavanju i društvenom životu osoba sa invaliditetom. Također se omogućuje njihovim obiteljima/skrbnicima lakše zadržavanje posla, pristup zapošljavanju, radu kao i kvalitetnijem provođenju slobodnog vremena te ostalih dnevnih aktivnosti.  Projekt „Zajedno za ispunjeniji dan“ provodi Društvo multiple skleroze Šibensko-kninske županije.

Projekt se financira iz Europskog socijalnog fonda.

DMS 1

DMS SKZ Memorandum

DMS