U Kninu, u prostorijama Udruge osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej”, 17.01.2020. održan je okrugli stol u sklopu projekta „Zadovoljni” na kojem su bili prisutni predstavnici nositelja projekta, predstavnici partnera Udruge umirovljenika grada Knina te žene zaposlene putem ovog projekta.

Projektom „Zadovoljni” ostvarilo se zapošljavanje žena pripadnica ciljane skupine, koje pružaju usluge  potpore  i  podrške  starijim  i  nemoćnim  osobama  (krajnjim  korisnicima)  s područja grada Knina i okolice. Provođenjem osposobljavanja žena pripadnica ciljane skupine povećati  će  se  njihova  konkurentnost  na  tržištu  rada,  što  će  olakšati  proces  pronalaska zaposlenja po završetku projekta.

Okrugli stol poslužio je u svrhu promocije projekta i projektnih aktivnosti. Teme o kojima se razgovaralo bile su:

Položaj ranjive skupine žena (ciljane skupine) na tržištu rada

Podizanje razine kvalitete života krajnjih korisnika kroz projektne aktivnosti

Problemi i izazovi u radu s krajnjim korisnicima na području grada Knina i okolice

Suradnja partnerskih organizacija na projektu

Održivost projekta i diseminacija projektnih rezultata

 

Okrugli stol je protekao u ugodnom okruženju i pozitivnom ozračju. Uočena je važnost nastavka ovakve vrste potpore i podrške  za starije i nemoćne osobe, čija je kvaliteta života primjetno narasla ulaskom u ovaj projekt.

Projekt  Zadovoljni provodi se od 30.05.2018. godine s ciljem uključivanja 25 žena s područja grada Knina i okolice na tržište rada, kako bi umanjili rizik od siromaštva te ublažili negativne posljedice nezaposlenosti. Nadalje, cilj je i povećati kvalitetu života i socijalnu uključenost krajnjih korisnika, odnosno osoba starije životne dobi, nemoćnih osoba te osoba u nepovoljnom položaju. U 16 mjeseci pružanja usluga, istima smo obuhvatili oko 150 krajnjih korisnika.

Projekt je sufinanciran sredstvima Europskog socijalnog fonda.

Zadovoljni 1. mjesec

Zadovoljni 1. mjesec 2

Sv-Bartolomej-memorandum-Zadovoljni-PRAVI