25.09.2019 održan je partnerski sastanak u prostorijama udruge „Scientia Populo“. Sastanak je održan u sklopu projekta „Podrškom do zajedništva“ koji udruga za obrazovanje i znanost „Scientia populo“ provodi u suradnji s hrvatskim zavodom za zapošljavanje  te centrom za socijalnu skrb „Knin“. Zaključeno je da korisnici projekta izražavaju zadovoljstvo uslugama i ženama koje im pružaju pomoć. Također, ističe se kako je ovakva vrsta usluge neophodna za osobe starije živote dobi jer su često socijalno isključeni, napušteni, usamljeni te fizički onemogućeni da si samostalno omoguće dostojanstvenu starost. Navedeni projekt im je uistinu neizmjerno važan u stare dane te im život znači.

Podsjetimo, svrha projekta je unaprijediti radni potencijal nezaposlenih žena s nižom razinom obrazovanja koje skrbe o krajnjim korisnicima sa područja Šibensko – kninske županije i time doprinijeti kvalitetnijem životu mještana u tom području.

Sccientia-populo-Knin

hzz

Centar-za-socijalnu-skrb-Knin