Obuka za Savjete mladihSavjet mladih Šibensko-kninske zupanije u suradnji s Udrugom gradova i Zakladom Friedrich Ebert organizira “Obuku o savjetima mladih” koja ce se odrzati u kongresnoj dvorani Srednjoškolskog centra (Tehnicka i Industrijsko-obrtnicka škola) u Šibeniku, Ante Šupuka 31. Termin odrzavanja obuke je subota, 27. veljace s pocetkom u 9 sati.

Obuka je namijenjena Savjetu mladih Šibensko-kninske županije, savjetima mladih gradova Šibenik, Drniš, Vodice, Skradin i Knin te savjetima svih općina s područja Županije. Jednako tako, namijenjena je predstavnicima lokalnih i područnih (regionalnih) vlasti, upravnim tijelima i službama u čijoj je nadležnosti rad s mladima,te udrugama mladih i one koje rade s mladima. Edukacija jednodnevna i besplatna.

Neke od tema o kojima će se raspravljati su:

  1. Sve sto ste oduvijek željeli znati o sustavu lokalne i područne (regionalne) samouprave
  2. Zakon o savjetima mladih – teorija ili praksa?
  3. Odnosi savjeta mladih s izvršnim čelnicima (župan, gradonačelnik, općinski načelnik) i predstavničkim tijelima – konkurencija ili suradnja?
  4. Kako na etičan način doći do županije, grada ili općine po vlastitoj mjeri?
  5. Pozvani ste na sjednicu vijeća/skupštine? Što sad?

Detaljnije informacije o programu možete pogledati ovdje