Svjetski dan prve pomoći prilika je za promicanje znanja i vještina prve pomoći za širu javnost. Obilježava se druge subote u mjesecu rujnu. Vrlo je važno istaknuti važnu ulogu koju Društva Crvenog križa i Crvenog polumjeseca imaju u pružanju kvalitetne obuke širom svijeta jačajući kapacitete zajednice i njihov odgovor na situacije kod kojih je došlo do ozljeda ili bolesti.

Tema ovogodišnjeg obilježavanja Svjetskog dana prve pomoći odnosi se na prvu pomoć i marginalizirane osobe. Gradsko društvo Crvenog križa Šibenik posjetilo je Centar za beskućnike  Šibenik. Korisnici centra su naučili tehnike prve pomoći, osobito neodgodive prve pomoći.  Vještine prve pomoći trebaju biti dostupne svima kao značajan humanitarni čin koji ljudima omogućuje spašavanje života i pomaže u oporavku od iznenadne bolesti ili ozljede. Također, ispred centra je postavljen Info pult na kojem su podijeljeni letci projekta „Mislimo na njih“  čiji je cilj smanjenje socijalne isključenosti i poboljšanju kvalitete života marginaliziranih osoba. Çilj ovog projekta obuhvaća 50 starijih i nemoćnih kojima je pomoć prijeko potrebna. Predviđeno trajanje ovog projekta iznosi 30 mjeseci. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Crveni kriz

 

CK ESF