OVISNOST

Povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti Udruga mladih „Mladi u EU“ organizira info pult 02.12.2015. godine u vremenu od 11,00 do 12:30 sati ispred šibenskog kazališta.

Na info pultu će volonteri Udruge dijeliti info materijale na temu ovisnosti te ih informirati o problemu ovisnosti.

Mjesec borbe protiv ovisnosti se u Hrvatskoj obilježava od 15. studenog do 15. prosinca svake godine. Cilj obilježavanja je upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti, a osobito droga te potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu  borbu protiv ovisnosti i zlouporabe droga u cilju poduzimanja zajedničkih akcija za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.

Info pult se održava u sklopu Programa Klub mladih „ENTER“ kojeg Udruga mladih „Mladi u EU“ provodi u partnerstvu sa Šibenskom udrugom mladih i Gradom Šibenik. Program financira Ministarstvo socijalne politike i mladih.