KREATIVNE RADIONICE u kojima će djeca stjecati vještine izrade predmeta i upoznavanja umjetničkih tehnika uz stručno vodstvo. Djeca će jednako upoznavati elemente tradicijske kulture kao i moderne umjetnosti, uz puno zabave, igre i slobode.

Na kraju programa djeca će realizirati izložbu vlastitih radova na kojoj će biti i vodiči i umjetnici te biti prigodno nagrađeni.

Radionice FILOZOFIJE S DJECOM u kojima s djecom vježbamo promišljanje kroz razgovor, čitanje, dramsku igru, brze logičke igre, prezentacije, gledanje crtića i slušanje glazbe. Svi sadržaji su dobno prilagođeni, a program potiče razvoj potencijala djece, njihovu samostalnost, bogatiji rječnik i bolje razumijevanje.

Program rezultira prezentiranjem dječjih uradaka (priče, pjesme, predstava – prema želji) te prigodnim nagradama.)

U programima mogu sudjelovati stanovnici Biskupije, Knina, i okolnih općina.

Svi programi su besplatni za sudionike.

Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Udruge za obrazovanje i znanost „Scientia populo“ Knin.