U subotu 20. svibnja 2017. godine nastavili smo s uređenjem dječjeg parka nadomak Veleučilišta u Šibeniku. Volonteri udruge mladih ”Mladi u Europskoj uniji” ovoga su puta obojili ljuljačke, klupu te podrezali grane na stablima.

Cilj ove građanske akcije je omogućiti djeci, koja koriste dječje igralište na navedenoj lokaciji, nesmetano korištenje sprava (ljuljačke, klackalica, penjalica, tobogan, vrtuljak) i sigurnost prilikom boravka, te obnoviti vizuru igrališta koje izgleda prilično zapušteno. Također, svojim primjerom želimo potaknuti razvoj volonterstva na lokalnoj razini te osvijestiti i potaknuti građane i građanke na uključenje u građanske akcije.

Ovom prilikom smo zajedno s volonterima napravili uvid u posao koji smo napravili do sada te se načelno dogovorili o daljnjim koracima koje ćemo poduzeti. Nakon toga pristupili smo bojenju sprava i uređivanju igrališta (pokupili smo sitni otpad i počeli sa uređenjem stazice).