U povodu 950. obljetnice prvog spomena Šibenika i 150. godišnjice osnutka Narodne slavjanske čitaonice u Šibeniku, Gradska knjižnica “Juraj Šižgorić” Šibenik raspisuje nagradni natječaj za najbolju neobjavljenu kratku priču.

Natječaj za najbolju priču

Tema natječaja je Šibenik, najstariji samorodni hrvatski grad na Jadranu.

Na natječaj se mogu javiti punoljetne osobe s prebivalištem u RH. Svaka osoba na natječaj može prijaviti samo jednu, dosad neobjavljenu priču.
Najbolje radove odabrat će tročlano povjerenstvo, u sastavu Ivo Brešan, Omer Rak i Živana Podrug. Nagrađeni autori i priče bit će predstavljeni u Knjižnici 23. travnja u sklopu Noći knjige 2016.

Priča može biti napisana na standardnom hrvatskom jeziku, dijalektu, razgovornom jeziku i slično.Priča može biti napisana na standardnom hrvatskom jeziku, dijalektu, razgovornom jeziku i slično te imati najviše deset kartica teksta. Mora biti napisana u MO Word-ovu dokumentu, slovima Times New Roman, veličine 12, proreda 1,5.

Ostale podatke, ime i prezime autorice ili autora, adresu, kontakt telefon te rješenje šifre treba priložiti u zasebnoj, zatvorenoj koverti.

Priču treba dostaviti ispisanu u četiri primjerka na adresu Gradske knjižnice “Juraj Šižgorić” pod naznakom „Natječaj za najbolju kratku priču”.

Rok za slanje priče je 31. ožujka 2016.