Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva i u 2021. nastavlja s održavanjem niza radionica namijenjenih udrugama i drugim potencijalnim prijaviteljima na pozive za dodjelu bespovratnih sredstava iz Europskog socijalnog fonda i javnih izvora kako bi se osnažili organizacijski i stručni kapaciteti svih potencijalnih prijavitelja.

Radionice se održavaju u sklopu Programa podrške i provedbe programa EU i Programa regionalnog razvoja te u suradnji s regionalnim suradnim organizacijama (udruga Smart, DKOLEKTIV, ACT grupa, Centar za civilne inicijative, udruga MI ).

Radionice su otvorene za sve organizacije koje trebaju podršku u razvoju učinkovitog modela unutarnjeg upravljanja do područja razvoja vlastitih kompetencija: od upravljanja projektnim ciklusom, procjenom potreba u lokalnoj zajednici, osiguravanjem kvalitetne provedbe projekata, menadžmentom volontera te brojnim drugim povezanim temama.

Teme radionica:

 • Gospodarske djelatnosti i povezana poduzeća;
 • Upravljanje projektnim ciklusom i procjena potreba u lokalnoj zajednici;
 • Upravljanje volonterima;
 • Sustav kvalitete u organizacijama civilnoga društva s primjerima učinkovitih modela upravljanja;
 • Osiguranje kvalitetne provedbe projekata financiranih iz javnih izvora;
 • Inovativni modeli prikupljanja sredstava za djelovanje organizacija civilnoga društva;
 • Modeli zagovaranja za pozitivne promjene u lokalnim zajednicama;
 • Modeli uključivanja građana u rad organizacija civilnoga društva;
 • Kako izraditi strateški I operativni plan organizacije civilnoga društva;
 • Razvoj društvenog kapitala u lokalnoj zajednici te modeli partnerstva/suradnje organizacija civilnog društva u zajednici;
 • Modeli unutarnjeg i vanjskog vrednovanja djelovanja/programa organizacija civilnoga društva.

Datum i prijave na radionice
Jednodnevne ili dvodnevne radionice održavat će se od veljače do prosinca 2021.

Datum i vrijeme održavanja radionica te prijavni obrasci za sudjelovanje bit će za svaku radionicu zasebno objavljeni na ESF platformi te vam savjetujemo da ih tamo pratite.

Zbog epidemioloških mjera vezano za koronavirus, sve radionice do daljnjeg će biti održane u obliku webinara (na daljinu).