Udruga mladih „Mladi u Europskoj uniji“ održala je predavanje pod nazivom „Društveno/socijalno poduzetništvo“ 08.02.2016. godine u prostoru Male gradske vijećnice u Drnišu, s početkom u 11 sati.

Navedeno predavanje realizirano je u sklopu projekta „TOČKA-Info centar za mlade“, koji Udruga mladih „Mladi u EU“ provodi u suradnji s Udrugom osoba s invaliditetom „Sveti Bartolomej“ iz Knina.

Predavanje„Društveno/socijalno poduzetništvo“ imalo je za cilj mladim ljudima približiti pojam društvenog/socijalnog poduzetništva, te ih potaknuti na bavljenje istim.

Kroz predavanje smo nastojali mladima objasniti što je to uopće poduzetništvo, koje kvalifikacije, znanja i vještine mora posjedovati onaj tko se njime misli baviti, te kako koristiti mogućnosti koje institucije pružaju mladima na početku njihovog poduzetničkog pothvata.

Referirali smo se i na zeleno poduzetništvo, te kroz primjere dobre prakse objasnili što je to društveno poduzeće i kako osnovati zadrugu.

Predavanje su održali Martin Mrša i Vinko Livaković, djelatnici Udruge mladih „Mladi u EU“.