Udruga mladih „Mladi u EU“ dana 26. studenog je ispred šibenskog kazališta postavila info pult povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

U vremenu od 11,30 do 13,00 sati mještani su mogli na našem info pultu informirati o tome što je ovisnost, koje vrste ovisnosti postoje te tko im u prestanku ovisnosti može pomoći.Također smo posjetili srednje škole na području grada Šibenika te smo učenicima podijelili info letke o ovisnosti.

Mjesec borbe protiv ovisnosti se u RH svake godine obilježava od 15. studenog – 15. prosinca. Svake godine u navedenom razdoblju obilježavanje se provodi s ciljem upozoravanja cjelokupne javnosti na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti, osobito droga te se time nastoji potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti poduzimanjem zajedničkih aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.